Arbour

Pellet Arbour jest biopaliwem stałym powstałym z surowca drzewnego. Służy do spalania w kotłach, nagrzewnicach powietrznych, kominkach i palnikach. Jako paliwo do urządzeń grzewczych może być wykorzystany we wszelkiego rodzaju typach budynków np.: budynkach jedno i wielorodzinnych, biurach, halach przemysłowych, magazynach, obiektach sakralnych, gospodarskich, sportowych, wczasowo-hotelarskich i innych.

 

Skład:

pellet ma postać granulek powstałych w wyniku sprasowania czystych trocin drzewnych. Pellet wykonany jest w 100 % z drewna iglastego pochodzącego z polskich lasów prawidłowo gospodarowanych.

 

Charakterystyka pelletu Arbour :

  • Wysokokaloryczny- 5 kWh/kg,
  • Mała ilość popiołu powstała po spaleniu pelletu umożliwia rzadkie wygarnianie popiołu z urządzenia,
  • Wygodny w użytkowaniu- lekkie worki 15 kg,
  • Ekologiczny – „zerowa emisja Co2”, nie zawiera substancji szkodliwych, pochodzi z odpadów drzewnych, a powstały popiół może być używany jako doskonały nawóz,
  • Nie powoduje alergii oraz nie emituje przykrych zapachów,
  • Czysty w użytkowaniu i składowaniu w przeciwieństwie np. do węgla i innej sypkiej biomasy.

 

 

Wymiary:
Zawartość wilgoci całkowitej:

Zawartość popiołu:

Wartość Opałowa:

Gęstość:

Skład:

Opakowanie:

ø 6MM lub ø 8mm

6-7 %

0,4-0,5 %

> 18 000 kJ/kg, 5 kWh/kg

>  600 kg/m3

100% drewno iglaste

15 kg

 

Przechowywanie Pelletu:

Jest zalecane, aby przechowywać w miejscu suchym i nienarażonym na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. Aczkolwiek producent dopuszcza przechowywanie pelletu na zewnątrz (max. 6 miesięcy od momentu zakupu), jeśli jest on zapakowany w fabryczne kaptury.

Worki pelletu muszą być ustawione na paletach drewnianych.

Palety mogą stać ustawione w maksymalnie 2 warstwach – jedna na drugiej , zaleca się wtedy stosowanie odpowiedniej grubości przekładek drewnianych. Należy pamiętać, że duży nacisk powoduje minimalne mechaniczne spłaszczenie granulek.

 

Pakowanie Pelletu Arbour :

Pellet pakowany jest w 15 kg worki.

Opakowanie zbiorcze zawiera 66 worków na palecie: 990 kg.

Wymiary opakowania zbiorczego:

  • szerokość:  100 cm
  • głębokość: 100 cm
  • wysokość max.: 165 cm

Produkt umieszczony jest na paletach o wymiarach 100 cm x100 cm. Z zewnątrz zabezpieczony jest kapturem foliowym, który stabilizuje ułożone worki oraz dodatkowo chroni je przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych

Formularz kontaktowy