Lava

lavaPellet LAVA to wysoka jakość , którą możemy zagwarantować dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawujemy pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet – jasną barwą.
Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi do 100ºC. Efekt: unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze nie zostaje wypalone, co sprzyja procesowi granulowania.

 

 

 

 

Przyjazny Środowisku

 

Pellet LAVA jest przyjazny środowisku – emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

  • bardzo dobre walory opałowe (min 5,3 kWh/kg w stanie suchym),
  • bardzo niska zawartość popiołu (max 0,5%),
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • Wilgotność do 8%

 

Wysoka jakość

 

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Lava tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada certyfikat FSC.

 

Parametry:

Pelet

Ø 6 mm 15kg

Pelet

Ø 8 mm  15kg

 

UWAGA: W czasie przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Formularz kontaktowy