Olimp

Nowoczesne, ekologiczne paliwo OLIMP Pellet stosowane jest przez wymagających odbiorców do ogrzewania domów, pomieszczeń mieszkalnych, zakładów produkcyjnych – zwłaszcza zlokalizowanych w centrach miast i specjalnych strefach ochronnych. Z powodzeniem zastępuje: ekogroszek, koks, węgiel i miał węglowy, gaz i olej opałowy. Produkt jest wyjątkowo wygodny w stosowaniu przez użytkownika oraz przyjazny dla środowiska zapewniając komfort sąsiedztwu i otoczeniu. Jasna barwa jest synonimem najwyższej jakości produktu Spółki Stelmet.

 

 

 

Przyjazny Środowisku

 

Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku – emisja CO2 w czasie spalania jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu co oznacza, że do atmosfery nie jest emitowana dodatkowa ilość CO2.

 

  • bardzo dobre walory opałowe (min 5,5 kWh/kg w stanie suchym),
  • bardzo niska zawartość popiołu (max 0,5 %),
  • minimalna emisja dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.
  • Wilgotność do 7,5%

 

Wysoka jakość

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu. Pellet Olimp, jako jedyny w Polsce, posiada certyfikat ENPlus A1. Tak, jak wszystkie produkty firmy Stelmet, posiada także certyfikat FSC.

 

Pelet Ø 6 mm     15kg
Pelet Ø 8 mm     15kg

 

UWAGA: W czasie przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.

Formularz kontaktowy